Sümüklü Böcek (Salyangoz) İlaçlama

Yazın gelmesiyle sayılarında son derece artış görülen sümüklü böcekler insan sağlığına doğrudan zarar vermeseler de maddi zararlara fazlasıyla yol açarlar. Yaygın adıyla sümüklü böceğin, yani salyangozun karşımıza en çok çıktığı yerler şöyledir:

  • Bitki kök, gövde ve yaprakları,
  • Binaların dış cepheleri,
  • Bahçelerin, tarım alanlarının hemen her yeri,
  • Az katlı binaların veya müstakil evlerin tüm tavan ve duvarları,
  • Kedi, köpek kulübeleri,
  • Pencereler gibi daha birçok yerde sümüklü böceklerle karşılaşırız.

Salyangozlar, maddi hasar olarak bitkilere, bitkilerin meyve ve sebzelerine, ağaç yapraklarına zarar verirler. Meyve ve sebzeleri salgıladıkları sıvılar nedeniyle yenilmeyecek hale getirirler ve onları ziyan ederler. Ayrıca 1-2 katlı evlerde tavanlarda ve duvarlarda sümüksü sıvılarını bıraktıkları için tüm duvarların tekrar boyanmasına sebep olurlar.

Onlara karşı birçok mücadele yolu geliştirilse de aslında hiçbiri tam anlamıyla sümüklü böcekleri yok etmez. Onları bir süre için uzaklaştırmış olursunuz. Uygun şartlar sağlandığı zaman, havanın azıcık nemlenmesiyle veya yağmurun yağmasıyla tekrar bıraktıkları yerlere geri gelirler. Bu yüzden iyi bir ilaçlama şirketi ile görüşüp, mekanın ve salyangozun türüne göre ilaçlama yaptırmalısınız. Güngören böcek ilaçlama firması olarak size en ekonomik ilaçlama hizmetlerimizi sunuyor ve sağlığınız için en kaliteli, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımızı kullanıyoruz. Bize günün her vakti, her dakika ulaşabilir, tüm haşereler için ilaçlama servisimizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir