Güngören Merter Fare İlaçlama

Fare canlısının zararlarını en çok giriş kat ve bahçe içi evlerde yaşayanlar hissetmektedir. Bu zararlı tarafından yaşam alanları işgal edilen ve sağlığı tehdit edilen insanların ilk başvurduğu mücadele yöntemi ilkel ilaçlama teknikleridir. Yapışkanlı tuzak, fare zehri, hazır fare ilaçları ile gerçekleştirilen mücadeleler; hijyen eksikliği, haşerenin acılı bir ölüme maruz bırakılması, ilacın yetersiz kalması, ilacın yanlış uygulanması ve farenin ilaçtan etkilenmemesi gibi istenmeyen durumları beraberinde getirir. Bunlardan kaçınmak adına profesyonel ilaçlama tekniklerine yönelmek en doğru seçim olacaktır. Merter Fare İlaçlama servisi fare ilaçlama uygulamalarını bu doğrultuda en etkin yöntemlerle sunmaktadır.

Fare İlaçlama Hangi Durumlarda Yaptırılmalıdır?

Fare zararlısı, kanalizasyonlarda yaşayan ve buradan insan yaşam alanlarına dahil olan bir zararlı türüdür. Gider borularını kullanarak evlere giren, bu şekilde zararlı organizmaları insanlara bulaştıran haşereler; insanları çeşitli hastalıklara maruz bırakarak ölüme varacak durumlara yol açar. Bu durumu ortadan kaldırmak adına haşereyle mücadelede profesyonel yollara başvurulmalı ve kesin çözüm sağlayacak teknikler kullanılmalıdır. Özellikle yağmurlu günlerde ortaya çıkan fareler; kanalizasyonlardaki su oranının yükselmesiyle yüzeye çıkar ve gider borularını kullanarak evlere girer. Merter Güngören Fare İlaçlama servisi en çok fare ilaçlama taleplerini bu zamanlarda almaktadır. Ayrıca fareler sahil kesimlerde de sıkça görülmekte ve bu bölgelerde yaşayanlara rahatsızlık vermektedir. Bunun yanı sıra bahçe içinde ya da ormanlık alanların yakınlarında yaşayanlar da fare sorunuyla sıkça karşılaşır. Giriş kat evler de en büyük risk altında olan alanlardandır. Fakat fareler, çok iyi tırmanıcı oldukları için çatı katında yaşayanları dahi tehdit edebilmektedir.
Bundan dolayı fare istilası pek çok alan için risk oluşturmaktadır. Ayrıca depo, ambar, kiler gibi erzak depolanan bölümler fareler için son derece çekici mekanlardır. Buralarda gerekli tedbirlerin alınmaması halinde fareler için eşsiz bir yuva olacaktır. Ayrıca erzaklara temasta bulunan fareler bu gıdaların kalitesini düşürecektir. Bu gibi alanlarda ilaçlama yapılması zaruri bir durumdur.

Fare ile Mücadelede En Çok Hangi Yöntemlere Başvurulmaktadır?

Güngören Merter Fare İlaçlama servisinin en çok tercih ettiği fare ilaçlama yöntemleri; fare istasyonu ve sıvı ilaçlama tekniğidir. Fare istasyonu, mum ilacın özel bir kutuda muhafaza edilerek ilgili alanlara bırakılması şeklinde gerçekleştirilirken, sıvı ilaçlama püskürtme yöntemiyle tüm yüzeylere uygulanır. Kokulu ilaçlama tekniğinin kullanıldığı bu yöntem çok kısa süre içerisinde sonuç vermektedir. Bu uygulamaların profesyonel kişiler tarafından yapılması işlemlerden alınacak kaliteyi etkileyen en temel unsurdur. Fare ilaçlama konusunda aklınıza takılanlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir