Güngören Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Böcek İlaçlama

Böcek ve haşerelerin varlığı, taşıdıkları mikrop ve bakteriler sebebiyle diğer canlıların hayatını riske atmaktadır. Zira pek çok bulaşıcı hastalık ve tehlikenin müsebbibi haşerelerdir. Bu duruma karşı yapılacak en doğru hareket haşere ilaçlama uygulamalarıdır. Haşere varlığı söz konusu olduğunda ilaçlama faaliyeti gerçekleştirme gerekliliği kadar haşere üreme ihtimali bulunan alanlarda da önlem amaçlı ilaçlama yaptırmak doğru olacaktır. Mehmet Nesih Özmen Mahallesi böcek ilaçlama servisimiz tüm ilaçlama ihtiyaçları için hizmet sağlamaktadır.

Mehmet Nesih Özmen Mahallesi Güngören Böcek İlaçlama Servisi

Firmamız tüm haşere ve böcek türleri için ilaçlama faaliyetinde bulunmaktadır. Kullanılan böcek ilaçları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış içeriğe sahip olup ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmıştır. Haşereler zamanla ilacın içeriğine karşı bağışıklık kazanır ve ilaçtan etkilenmemeye başlar. Bu nedenle belli aralıklarla ilaçların içeriği değiştirilir ve güçlendirilir. Her haşere türü için özel olarak geliştirilen ilaçlama yöntemleriyle çalışan Mehmet Nesih Özmen Mahallesi böcek ilaçlama servisi; belli değişkenlere göre en uygun ilaçlama yöntemini belirleyerek işlem yapmaktadır. İlaçlama uygulamalarını belirleyen faktörler değişiklik gösterdiğinden, ilaçlama ekipleri işlem öncesinde gerekli bilgileri talep eder ve alanda bir incelemede bulunur.

İlaçlama Yöntemini Belirleyen Hususlar

  • Haşere istilası altında bulunan alanın metrekare bazında büyüklüğü önemlidir. Zira büyük alanlarda sıvı ilaçlama tercih edilmekte olup alanın büyüklüğüne göre kullanılacak ilacın miktarı ve işlem ücreti de değişiklik göstermektedir.
  • Bağ, bahçe, park gibi açık alanlarda farklı, kapalı alanlarda farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu sebeple ilaçlanacak açık ve kapalı alanların belirtilmesi gerekmektedir.
  • İstila eden haşerenin türü (fare, böcek, yılan vs.), alt türü (çıyan, akrep, hamam böceği vs.) ve cinsi (alman hamam böceği, sarı akrep, tarla faresi vs.) mutlaka belirtilmelidir. Çünkü her haşere türü ve cinsi için özel ilaçlama teknikleri uygulanmaktadır.
  • Tekrarlanan ilaçlama sayısı da önemli bir kıstastır. Zira yumurta halindeki böcekler geliştiğinde yeniden ilaçlanması gerekir. Yeni bir ilaçlama uygulaması gerçekleştirilirken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

İlaçlama Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlaçlamadan %100 sonuç alabilmek adına işlem öncesinde ve sonrasında verilen talimatlara eksiksiz uyulması gerekmektedir. İlaçlamadan önce alandaki yiyecek ve mutfak eşyaları, çocuk ve evcil hayvanların eşyaları mutlaka kapalı tutulmalıdır. Kokusuz ilaçlamalarda solunum problemi olanlar ve çocuklar tedbir amacıyla mutlaka alandan uzaklaştırılmalıdır. Kokulu ilaçlama esnasında alanda kalanların ise gereken tıbbi önlemleri alması gerekmektedir. İlaçlamadan sonra Mehmet Nesih Özmen Mahallesi böcek ilaçlama ekipleri tarafından belirtilen süre boyunca sulu temizlik yapılmamalıdır. Ayrıca haşere oluşumuna sebep olan etmenlerin ortadan kaldırılması da sonucun kesin ve zahmetsiz olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir