Lağım faresi ilaçlama

Kemirgen çeşitleri arasında en pis canlı olan lağım faresi, genellikle yaşam alanlarına kanalizasyon borularından, binaların içindeki bodrum ve çatı katlarından sızar. Fiziksel özellikleri bakımından kısa küt burunlu, patlak gözlü ve kuyruk boyu hariç 15, 25 cm uzunluğa sahip olan bu canlı yaşadığı alanlar bakımından vücudunda birçok bakteri ve mikrop barındırır. Güngören böcek ilaçlama firması olarak yaşam alanlarınıza müdahalede bulunan tüm böcek ve kemirgen türlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.
Dişi bir lağım faresi yılda toplamda 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 8 veya 9 yavru dünyaya getirir. Ortalama yaşam süreleri 1 yıl olan bu canlılar 2 veya 3 ay içinde yetişkin bir hale gelir. Lağım faresi adını aldığı üzere lağımlarda, binaların bodrum ve çatı katlarında, kömürlüklerde yuva yapar. Bina dışında ise otoparklarda, toprak altında ve çöp yığınlarında yaşamını sürdürür. 200 ve 500 kg’a sahip olan bu canlılar genellikle kişisel alanlarda kabloları kemirerek yangın çıkmasına neden olur. Salya ve dışkı yoluyla açıkta kalan besinlerin üzerine taşıdığı birçok bakteriyi bulaştırarak kalıcı ve bulaşıcı hatta ölümcül hastalıklar doğurur. Tarihte ‘kara ölüm’ olarak veba hastalığının taşıyıcıları olan fareler Avrupa nüfusunun üçte ikisinin ölümüne neden olmuştur. 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir. Uyuşturma özelliğine sahip olan lağım fareleri genellikle insanlara gece saldırıda bulunur. 16 metreden atlayabilme özelliğine sahip olan lağım fareleri ile kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel hizmetlerden lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekiyor.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız Güngören böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir