Kene İlaçlama

Kene ilaçlama işlemi yaz mevsiminin gelmesiyle beraber sıklıkla yapılmaya başladı. Bacaklarının altında kıskaçları bulunan keneler, canlıların üzerinde vantuz gibi yapışırlar. Dolayısıyla, bu parazitlerin üzerinde kontrol profesyonelce sağlanmalıdır. Güngören kene ilaçlama şirketleri arasında, en iyi hizmeti veren şirketimiz profesyoneller eşliğinde hizmet vermektedir. Firmamız kene ilaçlama ve haşerelerin yok edilmesinde geliştirdiği yöntemler ile sektörün öncü isimlerinden biri olmuştur. Güngören Böcek İlaçlama firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilir, günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Kene ilaçlaması nasıl yapılır? Kene ilaçlaması profesyoneller eşliğinde yapılırsa, kalıcı sonuçlar sağlayacaktır. Çünkü bu haşereler, gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Dolayısıyla, kalitesiz ilaçlarla ve bilinçsiz yöntemlerle kontrol altına alınamazlar. Profesyoneller eşliğinde verdiğimiz hizmetler, sıvı kene ilacı ile uygulanmaktadır. İlaçlar, püskürtme yolu ile uygulanılırsa, başarılı sonuçlar sağlayacaktır.  Püskürtülen ilaçlar, açık ve kapalı alanlarda başarılı sonuçlar sağlayabilir. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Kene ilaçlama işleminde kullandığımız yöntemleri sıralayacak olursak;

  • Sıvı İlaçlama
  • Jel İlaçlama
  • Kokulu İlaçlama
  • Kokusuz İlaçlama

Uygulanan alana göre, ilaçların türü de değişmektedir Tarafımızca kokulu ilaçlar da, kokusuz ilaçlar da uygulanmaktadır. Her iki ilaç ta etkilidir. Ancak kenelerin yoğun olduğu alanlarda, kokulu ilaçlarımız daha başarılı sonuçlar sağlayacaklardır.

Keneler Nerede Görülür?

Kene nerede görülür? Kenelerin yaşam alanları, açık ve kapalı tüm alanlardır. Bitki örtüsünün bulunduğu her yerde yuva yapabilirler. Dolayısıyla, yeşillik alanlarda daha sık kene ile mücadele edilmektedir. Ancak canlıların derisi üzerine yapışan parazitler, canlılar üzerinde kapalı mekânlara da girebilirler. Bu şekilde yalnız bizlerin değil, sevdiklerimizin de sağlığı tehlikeye girecektir.

Kenelerin Zararları

Kenelerin zararları, insanlardan kenelere çok sayıda hastalık bulaşmaktadır. Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı, bu parazitlerin insanlara bulaştırdığı bir hastalıktır. Son yıllarda, birçok insan bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmiştir. Lyme hastalığı, Q ateşi de parazitlerin bulaştırdığı hastalıklar arasındadır. Canlılara yapışan ve deri içerisinde giren parazitler, kan ile beslenir. Yalnızca insanlar üzerinde bulunmadıklarından dolayı, birçok canlı türü arasındaki hastalıkların geçişini sağlayabilirler.

Şirketimiz açık, kapalı alanların tümünde ilaçlama yapmaktadır. Güngören ilçesi genelinde Akıncılar, Tozkoparan ve Sanayi semtlerinde ekonomik hizmet vermekteyiz.

Kene ilaçlama servislerimizden 7/24 hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Kene ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak için keneilaclama.name firmasına 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir