Karıncalarla Mücadele Yolları

Karıncaları öldürmeden ilaçlama yaptırtmak mümkün değilmiş gibi görünse de aslında bazı basit yollarla mümkündür. Karıncalar bahar aylarında yuvalarından çıkarak kış için yem ararlar. Onların yuvalarından çıkmasını beklemeden önce düzenli ve periyodik şekillerde yapılan ilaçlamalar onları öldürmeyeceği gibi, evinizi ve bahçenizi de karıncalardan kurtarır.

Karıncalar herkes tarafından bereketin simgesi olarak bilinen haşerelerdir.  Genellikle bahçelerde, sıva çatlaklarının fazlaca bulunduğu binalarda, nemli ve ılık bölgelerde binlerce karınca bulunabilir. Yazın en çok şikayet edilen haşere olmasının yanı sıra çoğu evde yataklardan duvarlara ve hatta prizlere kadar birçok yerde bulunurlar.  Özellikle açıkta bırakılan tatlı, tahıllı yiyeceklere fazlasıyla gelen karıncalar birçok evde sıvıyağ tenekelerinin içine kadar evleri istila altına almışlardır.

Karıncaların birçok çeşidi vardır. Bunlardan genel olarak bahsedersek;

  • Küçük sarı renkli karıncalar açık ve kapalı mekanlarda, her yerde olurken,
  • İri ve siyah renkli karıncalar genellikle bahçelerde olur.
  • Yaprak kesen karıncalar ise tüm ağaçların yaprak, dal ve gövdelerinde sürekli hareket halinde gördüğümüz karıncalardır.
  • Daha büyük karıncalar ise insanları ve kedi, köpek gibi hayvanları ısırabilen cinstendir.

Karıncaların hemen her evde, bahçede olması, onlara karşı geliştirilen birçok yöntemi de beraberinde getirmiştir. Birçok evde geleneksel yöntemlerle karıncalara karşı mücadele başlatılsa da bunların hepsi geçersiz yöntemlerdir.  Özellikle limon, sarımsak, soğan gibi besinlerin karınca yuvaları yakınına koyulması karıncalara hiçbir etki yapmaz. Hiçbir etki yapmadığı gibi de limondaki şeker onları daha çok cezbetmektedir.  Bu tarz uygulamalara itibar etmeden Güngören böcek ilaçlama şirketimize çağrı merkezlerimizden sürekli olarak ulaşabilir, en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti daima alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir