Karafatmalarla Mücadele Yolları

Havalar ısınırken birçok ev, iş yeri, apartman, otel, okul gibi yerlerde de karafatmalar ile ilgili şikayetler sıklıkla artmıştır. Havalandırılmamış, nemli, pis ortamları çok seven karafatmalar özellikle temizliğine fazla önem verilmeyen mekanları çok severler. Çok hızlı şekilde çoğalan karafatmalarla mücadele yolları da farklılık göstermektedir. En etkili çözüm ise kuşkusuz ilaçlı müdahale teknikleridir.

Tek başına gezmeyi seven karafatmalar, yumurtalarını dolaştıkları yerlere bırakarak birçok karafatmanın üremesine neden olurlar. Yem ihtiyaçları arttıkça binaların üst katlarına çıkan karafatmalar böylelikle bütün binayı sarabilirler. Evlerimize girişlerinin birçok yolu mevcuttur.

  • Karafatmalar evlerin dış cephelerinden 6-7 katlı bir binanın çatısına kadar tırmanabilir, açık olan pencerelerden çok rahat bir şekilde evlerimize girebilir.
  • Dik bir merdiveni rahatlıkla çıkabilir.
  • Kapı altlarındaki aralıklardan çok rahat bir şekilde geçebilir.
  • Çanta, bavul, poşet, ayakkabı gibi nesnelerin içine girerek evlerimize girebilir.

Karafatmalar genellikle hijyenik olmayan ortamlarda üredikleri için kendi vücutlarında birçok bakteri, mikrop yapışık haldedir. Bir gece boyunca evin her köşesini gezebilen karafatmalar yumurtalarını ve üzerlerindeki mikropları da gezdikleri yerlere bırakırlar. Bu yumurta ve bakteriler ayağımıza, elimize yapışarak bizimle birlikte yatağımıza kadar gelebilir. Hiç sağlıklı olmayan bu duruma ancak iyi bir böcek ilaçlama şirketiyle anlaşarak son verebilirsiniz.

Karafatmalarla mücadele yolları içinde yer alan hususların başında gelen yöntem jel ilaç ile mutlaka evimizi, apartmanımızı, iş yerlerimizi ilaçlatmaktır. Güngören böcek ilaçlama servisi olarak biz bu işte en lider konumda olduğumuzu sertifikalarımıza dayanarak söylüyoruz. Sizin için sürekli hazır olarak bekleyen müşteri temsilcilerimize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir