Karafatma İlaçlama

Daha çok evlerin banyo ve mutfaklarında görülüp bütün eve yayılan karafatmalar için insanlar kendi temin ettikleri yöntemlerle bu haşereleri ortadan kaldırmayı denerler. Ancak bu sadece ortada gezinen karafatmalar için yeterli bir yöntem olabilir. Yuvalarında olan ve henüz ortaya çıkmamış karafatmalar çoğalıp yeniden evi sarabilir.

Karafatmaların evlere girişini ortadan kaldırmak için öncelikle mutfak, banyo giderlerinin açık bırakılmaması, geceleri kapatılması ve bina çevresinde toprakla bina duvarının birleştiği alanlardaki çatlaklarda yuvalandıkları için bina etrafında  koruyucu ilaçlama hizmetlerinin alınması çok önemlidir.

Karafatmalar evlerin karanlık ve kuytu bölgelerinde yaşarlar ve yumurtalarını bu bölgelere bırakırlar. Daha çok kapı dipleri, mutfak dolaplarının kenar kısımları, parke araları gibi yerler üremeleri için elverişli bölgelerdir.  Bu böcekler daha çok karanlığı sever ve geceleri ortaya çıkıp, evdeki yiyecek maddelerine ve mutfakta kullanılan mutfak eşyalarına dışkılarını ve salyalarını bulaştırabilir ve bunun sonucunda insan sağlığı açısından son derece tehlikeli böcek türlerinden olan karafatmaları ilaçlama yöntemiyle ortadan kaldırmak gerekir. Pis yerlerde yaşamaları sebebiyle her türlü mikrobu taşır ve değişik temas yollarıyla bu mikropları kolaylıkla bulaştırırlar. Sıcağa, neme ve yiyeceğe ihtiyaç duydukları zamanlarda insan olan her yerde aktif görülebilirler.

Karafatma Böceklerinden Bulaşan Hastalıklar

-Hepatit

-Verem

-Astım

-Mantar hastalıkları

-Antrax

-Pnomoni

Diğer çoğu böcek türü gibi yumurtlayarak üreyen bazı dişi karafatmalar yılda bir kez çiftleşirler. Bazıları ise her mevsim üreyebilir ve her üreme yaklaşık 200 yumurta bırakabilir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından tespit edilecek yerler karafatmalardan kurtulmak için doğru ilaçlama yöntemleriyle uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi ve karafatma ilaçlama hizmeti: http://www.ozilaclama.com/karafatma-ilaclama/

Poyraz Böcek İlaçlama, profesyonel şekilde çalışan deneyimli ekibiyle sizlerin bu haşerelerden kesin çözümle kurtulmanızı sağlıyor. Bu haşereler jel karafatma ilacı ya da kokulu karafatma ilacı kullanılarak önlenebilir ancak bu işlemler de yeterli olmadığı takdirde dumanlı karafatma ilacı ya da kokusuz karafatma ilacı kullanılarak da yok edilebilir. Bu sentetik ilaçlama profesyonel ekipler tarafından yapılmalı, aksi takdirde zehirlenmelere de yol açabilir. Bu yüzden evdeki haşereler  kişisel olarak ilaçlama yaparak değil, profesyonel ekipler tarafından yok edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir