Karafatma İlaçlama

karafatma-ilaclama

Daha çok evlerin banyo ve mutfaklarında görülüp bütün eve yayılan karafatmalar için insanlar kendi temin ettikleri yöntemlerle bu haşereleri ortadan kaldırmayı denerler. Ancak bu sadece ortada gezinen karafatmalar için yeterli bir yöntem olabilir. Yuvalarında olan ve henüz ortaya çıkmamış karafatmalar çoğalıp yeniden evi sarabilir.

Karafatmaların evlere girişini ortadan kaldırmak için öncelikle mutfak, banyo giderlerinin açık bırakılmaması, geceleri kapatılması ve bina çevresinde toprakla bina duvarının birleştiği alanlardaki çatlaklarda yuvalandıkları için bina etrafında  koruyucu ilaçlama hizmetlerinin alınması çok önemlidir.

Karafatmalar evlerin karanlık ve kuytu bölgelerinde yaşarlar ve yumurtalarını bu bölgelere bırakırlar. Daha çok kapı dipleri, mutfak dolaplarının kenar kısımları, parke araları gibi yerler üremeleri için elverişli bölgelerdir.  Bu böcekler daha çok karanlığı sever ve geceleri ortaya çıkıp, evdeki yiyecek maddelerine ve mutfakta kullanılan mutfak eşyalarına dışkılarını ve salyalarını bulaştırabilir ve bunun sonucunda insan sağlığı açısından son derece tehlikeli böcek türlerinden olan karafatmaları ilaçlama yöntemiyle ortadan kaldırmak gerekir. Pis yerlerde yaşamaları sebebiyle her türlü mikrobu taşır ve değişik temas yollarıyla bu mikropları kolaylıkla bulaştırırlar. Sıcağa, neme ve yiyeceğe ihtiyaç duydukları zamanlarda insan olan her yerde aktif görülebilirler.

Karafatma Böceklerinden Bulaşan Hastalıklar

-Hepatit

-Verem

-Astım

-Mantar hastalıkları

-Antrax

-Pnomoni

Diğer çoğu böcek türü gibi yumurtlayarak üreyen bazı dişi karafatmalar yılda bir kez çiftleşirler. Bazıları ise her mevsim üreyebilir ve her üreme yaklaşık 200 yumurta bırakabilir. Böcek ilaçlama firmaları tarafından tespit edilecek yerler karafatmalardan kurtulmak için doğru ilaçlama yöntemleriyle uygulanmaktadır.

Detaylı bilgi ve karafatma ilaçlama hizmeti: http://www.ozilaclama.com/karafatma-ilaclama/

Poyraz Böcek İlaçlama, profesyonel şekilde çalışan deneyimli ekibiyle sizlerin bu haşerelerden kesin çözümle kurtulmanızı sağlıyor. Bu haşereler jel karafatma ilacı ya da kokulu karafatma ilacı kullanılarak önlenebilir ancak bu işlemler de yeterli olmadığı takdirde dumanlı karafatma ilacı ya da kokusuz karafatma ilacı kullanılarak da yok edilebilir. Bu sentetik ilaçlama profesyonel ekipler tarafından yapılmalı, aksi takdirde zehirlenmelere de yol açabilir. Bu yüzden evdeki haşereler  kişisel olarak ilaçlama yaparak değil, profesyonel ekipler tarafından yok edilmelidir.

Akrep İlaçlama

akrep-ilaclama

Akrep ilaçlama profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılan bir ilaçlama şeklidir. Bu türden işlemlerin tamamen ilaçlama firmasının yetkilileri tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü akrepler Güngören böcek ilaçlama firmamız uzmanları tarafından yapılan en tehlikeli 10 haşere araştırmasında ilk 10 içinde yer almıştır. Akrep ilaçlama kesinlikle bilinçsizce yapılmamalıdır. Son derece tehlikeli olan akreplerin genel özelliklerine bakacak olursak:

Akreplerin Özellikleri

Akreplerin özellikleri tek tek incelenmeye kalkılsa Biyoloji için uzun ve detaylı bir tez konusu olabilir. Akrep, dünya üzerinde hemen hemen yerde yaşayabilen zehirli bir haşere türüdür. Güngören böcek ilaçlama firmamız uzmanları tarafından akreplerin özellikleri şu şekilde sıralanmıştır:

 • Vücut yapısı olarak 8 bacakları ve kollarında kıskaçları olan akreplerin, kuyruk kısımlarının ucunda zehir torbacıkları ve iğnesi vardır.
 • Sırt kısmı bölmeler halinde olan ve sırtlarının üzerinde yumurtalarını taşımaları sağlayan sırt kapakçıkları bulunmaktadır.
 • Türlerine göre farklı renklerde olana akrepler, genellikle siyah, kahverengi, sarımsı ve kızıl renklerde görülebilirler.
 • Akrep boyu türlerine göre değişirken ortalama 3 ile 5 cm arasında değişmektedir.

Akrepler Nerede Yaşar?

Akrepler nerede yaşar? Bilmeyenler ve merak edenler için söyleyelim. Öncelikle akrepler her iklim koşulunda yaşayabilecek bir özelliğe sahiptir. Dolayısıyla kutuplarda bile kendilerine hayat bulabilirler. Yuvaları toprak içlerine açtığı oyuklara yapan akrepler, kış aylarında yağmurların yuvalarını bozmaları nedeni sığınmak için ev içlerine yönelebilirler. Bu durumlarda mutlaka akrep ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

Akreplerin Zararları

Akreplerin zararları arasında en başta insanlara verdiği zararlar vardır. Özellikle ev içlerinde akrep görülmesi çok tehlikeli bir durum olup, acilen en kısa zamanda akrep ilaçlama yapan bir şirket ile derhal temasa geçilmelidir.

 • Akrep, çok güçlü ve çok dayanıklı bünyeye sahip olan bir canlıdır.
 • Çok etkili zehre sahip olan akreplerin, bir insanı birkaç saat içerisinde öldürebilecek kadar etkili zehre sahiptirler.
 • Kolay kolay ölmeyen akreplerin vücutlarında “kitin” adı verilen bir madde vardır. Ve bu madde akrepleri birçok tehlikelerden korumaktadır.
 • Akrep zehri etkisi türlerine göre değişmektedir. Sıcak ortamlarda yaşayan akrep türleri, nemli ortamlarda yaşayan akrep türlerine göre daha zehirlidir.

Güngören böcek İlaçlama firmamızı 7/24 arayarak en uygun ve ekonomik fiyatlarla ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Fare ilaçlanma da bilinmesi gerekenler

fare-ilaclama

Her canlının belli bir yaşam alanı vardır. Bu yaşam alanı dışına çıkan canlılar bazen bizleri panikletebilir. Bunların başında gelen türlerin biri ise en zararlı memeli hayvanlar arasında gösterilen kemirgen olan fareler.  Türlerine göre yaşam alanların da farklılık gösteren bu hayvanların ülkemizde sıklıkla bulunanlarına bakacak olursak ilki, ‘Lağım faresi’ adından da anlaşılacağı gibi yer altında bulunan lağımlarda, depo ve kanalizasyon yerlerinde yaşar. Bir diğeri olan ‘yaban faresi’ ise tarla ve çöl hayatına adapte olmuş yerlerde; seralar, araziler, kurak alanlarda yaşamını sürdürür ve toprak altında barınırlar. Son örnek olan ‘ev ve çatı faresi’ ise insanların yaşam alanlarında daha çok görülen hatta evlerimize sızmaya çalışan çeşittir. Bunun en korkunç örneği ise veba hastalığının salgına dönüşerek korkunç bir şekilde binlerce insanın yaşamına son vermiş bir tür olması.
Genel olarak tüm fare çeşitleri en kirli alanlarda yaşadıkları için üzerinde pire besler ve buda insanlara bakteri bulaştırarak birçok hastalığa sebebiyet verir. Bazı hastalıkların sonucu ölümle bile sonuçlanabilir. Bu nedenlerle her zaman kemirgenlere karşı yaşam alanlarımızı güvenli kılmak zorundayız. Çevremizde oluşan veya oluşabilecek herhangi bir fare istilasına karşı yapmamız gerekenleri uygulama şeklinde bilmemiz gerekir.
Fareler dünyada yiyecek stoğunun %20’sini tüketirler. Ulaşabildikleri her yiyeceği tükettikleri gibi en çok hububat türü gıdaları daha çok severler. Kemirgenlerle mücadele için yapılması gerekenler, çevreden bu canlıların gelmesini ve binalara girmesini engellemek, problem yokken gerekli korunma tedbirlerini almak. Bunun hemen sonrasında işinde profesyonel bir ilaçlama şirketi ile anlaşıp fare alan krokisinin çıkarılması, ardından fare yem istasyonlarının yerleştirilmesi. Herhangi aksi bir durum oluşması göz önünde bulundurularak belli periyotlarda bu alanlar kontrol edilmelidir.
Farenin kolaylıkla tüketebileceği ve ilgisini çekeceği yemlerin olması çok önemlidir. Koku almada son derece duyarlı olan kemirgenler için fare ilaçlama da en etkili ve uygulanması gereken yöntem bu canlının zaman içinde ölmesini sağlamak. Fareler hiyerarşi şeklinde kalabalık bir halde yaşarlar. Bir diğerinin ölümü diğer farelerin onu hemen bulabilmesini ve koklayarak yediği besini yememesini sağlayacaktır. Bu sebeple en kısa periyotlar aralığında tüm kemirgenler yok edilerek tam sonuç alınması gerekmektedir.

Kakalak böceği ilaçlama

kakalak-bocegi-ilaclama

Güngören böcek ilaçlama firmamız yıllardır insan sağlığı ve güvenliği için yaşam alanlarınıza sızan tüm böcek türlerine karşı olduğu gibi kakalak böcek ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Kakalak böceği dünya üzerinde en sık üreyen böcek türlerinden biridir. Dişi bir kakalak tüm yaşamı boyunca 1 milyon yumurta bırakabilir. Yaşadıkları ortamlar oldukça pis olduğundan vücutlarında insan hayatı için son derece tehlikeli virüs barındırır. İnsanların yaşam alanlarına girdiğinde bu virüsler birçok hastalığa sebebiyet verir. Bunlar; verem, astım, dizanteri, gıda zehirlenmesi, antrax, pronomi, hepatit, alerjik reaksiyonlar ve mantardır. Kalıcı ve bulaşıcı rahatsızlıklara dönüşen bu hastalıklar ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Genellikle nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. Evlerde ise mutfak ve banyoları tercih eder. Kakalak böceğine karşı özellikle bu alanların hijyenine dikkat edilmesi gerekir. Günde ortalama olarak 20 saat barındığı alandan çıkmadan uyur. Zor yaşam koşullarına karşı oldukça dayanıklı olduğundan 30 gün boyunca aç ve susuz yaşayabilir. Aynı zamanda kafası koptuğunda 1 hafta boyunca hayatta kalabilir. Evrim geçirmemiş nadir canlılardan biri olan kakalak böceği özellikle yaşam alanlarında tamir olmayan kanalizasyon ve su borularında, parke ve duvar çatlaklarında, kırık ve yıkık alanlarda barınmayı tercih eder.

Güngören böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar TSE gereğince test edilmiş insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Kakalak böceği ilaçlama uygulaması alanında uzman, deneyimli ekibi ile ilaçlama yapılacak olan alanın büyüklüğünü ve böceğin direncini tespit ettikten sonra işleme geçilir. Kakalak böceği ilaçlama uygulaması sonucunda şikayetçi olunan alan sterilize edildiği için uzun süre kakalak böceğine rastlamanız olası değildir.  Yalnız unutmayın ki diğer haşere türlerinde olduğu gibi kakalaK böcek ilaçlama uygulamasında da belirli periyotlar halinde uygulamanın devamlılığı şarttır.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda kakalak böceği ile ilgili sorun yaşıyorsanız Güngören böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böceği ilaçlama uygulaması ile ilgili bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 

Kalorifer Böceği İlaçlama

kalorifer-bocegi-ilaclama

Hamam böceğinin çeşitlerinden biri olan kalorifer böceği, çeşitli yollarla insanlara zarar vermektedir. Şirketimiz tarafından uzman personeller eşliğinde gerçekleştirilen kalorifer böceği ilaçlama hizmetleri, %100 garantilidir. Hizmetlerimiz Güngören ilçesinin tüm semtlerinde, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla gerçekleştirilmektedir.

 

 

Kalorifer Böceği Nerede Yaşar?

Bu haşerelerin yaşam alanları, nemli, rutubetli ve pis alanlardır. Pis bölgelerde bulunan virüsleri toplayarak, sırtlarında taşırlar. Sırtlarında taşıdıkları bakterileri, yaşam alanlarımıza sokarak sağlığımıza çeşitli şekillerde zarar verirler.

Kanalizasyon kanalları, tuvalet, banyo, mutfak gibi alanlar, bu böceklerin yaşam alanlarıdır. Kömürlük, depo gibi alanlarda yuvalarını kurabilirler.

Kalorifer Böceği Isırır mı?

Kalorifer böceği, insanları ısırmaz, sokmaz. Başka şekillerde zarar verir. Onlar, taşıdıkları bakterilerle insanlara zarar verirler. Bakterilerin ve mikropların üredikleri alanlarda, insan sağlığı tehlike altındadır. Zira soluma suretiyle vücudumuza yerleşen bakteriler, salgın hastalıklara karşı geliştirdiğimiz vücut direncimizin kırılmasına neden olmaktadır. Yaşam alanlarında kapsamlı olarak alınacak kalorifer böceği ilaçlama hizmeti ile bu böceklerin neden olabileceği sağlık sorunlarına karşı önlem alınmış olunacaktır.

Kalorifer Böceği Nasıl Çoğalır?

Kalorifer böceği yumurtlama yolu ile çoğalan bir böcektir. Yaşamları boyunca binlerce yumurta üreten bu böcekler, yumurtalarını yuvalarına ve buldukları her yere bırakabilirler. Yumurtaları kapsül şeklindedir. Kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yapılırken önemli olan, bu böceklerin yumurtalarını da ilaçlayabilmektir.

Kalorifer Böceği ile Nasıl Mücadele Edilir?

Kalorifer böceği ile mücadele edebilmek için öncelikle, bu böceklerin yuvalarını tespit etmek gerekmektedir. Bu böceklerin yuvalarını tespit edebilmek, profesyonellik gerektirmektedir. Zira yumurtalarını, gelişigüzel her alana bırakabilirler. Kalorifer böceği ilacı jel olarak uygulanmaktadır. Jel ve sıvı  ilaçlar, bu böceklerin yuvalarından çıktıkları noktalara uygulanmaktadır. Böcekler bu şekilde yuvasında ölür. Yuvasında ölen böcekler, etrafa bakteri yaymazlar.

Şirketimiz alanında uzman kadrosu ile uyguladığı işlemleri, uygun fiyatlarla gerçekleştirir.

Böcek İlaçlama

bocek-ilaclama

Yaşam alanlarımızda birçok alanda karşımıza çıkan böcekler, sağlıksız alanlarda yaşamamıza neden olmaktadır. Böcek ilaçlama hizmeti, halk ve çevre sağlığına korumak, böceklerin oluşturabileceklerin zararlara karşı önlem almak için yapılan bir işlemdir. Güngören’de en kaliteli böcek ilaçlama hizmetini tarafımızdan sağlayabilirsiniz. Şirketimiz yılların getirdiği tecrübelerle, yaşam alanlarınızda böceklere karşı doğru yaklaşımlarda bulunmaktadır. Sağlıklı yaşam alanlarında yaşamınızı sürdürmek için şirketimizden 7/24 destek sağlayabilirsiniz.

Böcekler Nerede Yuva Yapar?

Nemli ve sıcak alanlar haşerelerin yuva yaptıkları alanlardır. Üremelerini de bu alanlarda gerçekleştirirler. Çeşitlerine bağlı olarak, haşerelerin yuva yaptığı alanlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Bitki örtüsü bulunan alanlarda, toprak altında, ağaç kavuklarının arasında, kayaların altında yuva yapabilirler. Bazı böcek türleri, dış alanlardan iç mekanlara da geçiş sağlayabilirler. İç mekânlarda böcekler, kömürlüklerde, depolarda, parkelerin ve mobilyaların içerisinde, çatlak duvar boşlukları arasında, tuvalet ve banyolarda bulunabilmektedir. Bulundukları alanın şartlarından dolayı, böcekler bakterilerle iç içe yaşamaktadır. Bakterilerle iç içe yaşayan böcekler yiyecek bulmak için yaşam alanlarımıza girdiğinde, beraberinde bakterileri de taşırlar.

Çeşitli hastalıkların yaşanmasına sebep olan böceklerden kurtulmak için Güngören böcek ilaçlama firmaları arasında, en sağlıklı hizmeti veren firmamızla anlaşabilirsiniz.

Güvenilir İlaçlama

Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilacı ile Güngören halkının böcek ve fare sorununa çözümler oluşturmaktayız. Garantili yollarla haşere ile mücadele etmekteyiz. Sıvı, jel ilaçlarımız ve kokulu, kokusuz yöntemlerimizle haşereleri kontrolümüz altına almaktayız.

İlaçladığımız Zararlı Canlılar

Kalorifer böceği, sivrisinek, çatı faresi, mayt, kene, kırkayak, yaban arısı, ev faresi, kulağakaçan böceği, sinek, tatarcık, gümüş böceği, hamam böceği, Alman hamam böceği, kakalak, pire, eşek arısı, çıyan, fındık faresi, güve, bit, yılan, tahtakurusu, salyangoz, uyuz böceği, lağım faresi, akar, tahtakurdu, teşbih böceği, sıçan, kör fare, çekirge, karınca, Amerikan hamam böceği, karafatma, akrep, halı böceği, mite, kertenkele, örümcek, pamuk faresi.

İstanbul ve Güngören genelinde sürdürdüğümüz çalışmalarla, ilçede sizlere huzurlu alanlar yaratmaktayız. Güngören böcek ilaçlama fiyatlarını düşük tutarak, herkesin sağlıklı alanlarda yaşamasını için yılın 365 günü ve 24 saati hizmet vermekteyiz.

Karafatmalarla Mücadele Yolları

karafatma-ilaclama

Havalar ısınırken birçok ev, iş yeri, apartman, otel, okul gibi yerlerde de karafatmalar ile ilgili şikayetler sıklıkla artmıştır. Havalandırılmamış, nemli, pis ortamları çok seven karafatmalar özellikle temizliğine fazla önem verilmeyen mekanları çok severler. Çok hızlı şekilde çoğalan karafatmalarla mücadele yolları da farklılık göstermektedir. En etkili çözüm ise kuşkusuz ilaçlı müdahale teknikleridir.

Tek başına gezmeyi seven karafatmalar, yumurtalarını dolaştıkları yerlere bırakarak birçok karafatmanın üremesine neden olurlar. Yem ihtiyaçları arttıkça binaların üst katlarına çıkan karafatmalar böylelikle bütün binayı sarabilirler. Evlerimize girişlerinin birçok yolu mevcuttur.

 • Karafatmalar evlerin dış cephelerinden 6-7 katlı bir binanın çatısına kadar tırmanabilir, açık olan pencerelerden çok rahat bir şekilde evlerimize girebilir.
 • Dik bir merdiveni rahatlıkla çıkabilir.
 • Kapı altlarındaki aralıklardan çok rahat bir şekilde geçebilir.
 • Çanta, bavul, poşet, ayakkabı gibi nesnelerin içine girerek evlerimize girebilir.

Karafatmalar genellikle hijyenik olmayan ortamlarda üredikleri için kendi vücutlarında birçok bakteri, mikrop yapışık haldedir. Bir gece boyunca evin her köşesini gezebilen karafatmalar yumurtalarını ve üzerlerindeki mikropları da gezdikleri yerlere bırakırlar. Bu yumurta ve bakteriler ayağımıza, elimize yapışarak bizimle birlikte yatağımıza kadar gelebilir. Hiç sağlıklı olmayan bu duruma ancak iyi bir böcek ilaçlama şirketiyle anlaşarak son verebilirsiniz.

Karafatmalarla mücadele yolları içinde yer alan hususların başında gelen yöntem jel ilaç ile mutlaka evimizi, apartmanımızı, iş yerlerimizi ilaçlatmaktır. Güngören böcek ilaçlama servisi olarak biz bu işte en lider konumda olduğumuzu sertifikalarımıza dayanarak söylüyoruz. Sizin için sürekli hazır olarak bekleyen müşteri temsilcilerimize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

Pire İlaçlama

pire-ilaclama

Pire zaman zaman çoğu kişinin ortak sorunu olmaktadır. Özellikle yaz aylarında fazlaca üreyen pireler karşımıza çıkmaktadır. Pire yumurta bıraktığı ortam içerisinde hızla çoğalmaktadır. Pire yumurtaları kısa süre içerisinde olgunlaşır ve yavru pireler ortaya çıkar. Pire ilaçlama uygulamaları ile pire türlerinin üremelerine fırsat tanınmamalıdır.

Pire İle Mücadele

Haşere türleri ile sorun yaşayan çoğu kişinin ortak fikri kendi uygulamaları ile haşere türlerinden kurtulabilecekleridir. Ancak haşere türlerine karşı uygulanan ilaçlama yöntemlerinin tümü bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Bu nedenle bireysel pire ilaçlaması daima kalıcı netice vermemektedir. Pire ile mücadele yöntemlerinde profesyonel ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır. Kullanılacak pire ilaçları ve ilaçlama yöntemleri pire türleri tespit edildikten sonra uygulanmalıdır.

Pire ilaçlaması Nasıl Yapılır?

İlaçlama yöntemleri mutlaka bilgi sahibi kişiler tarafınca uygulanmalıdır.

Pire ilaçlama Yöntemleri;

 • Püskürtme yöntemi
 • Buharlama yöntemi
 • Kokulu/kokusuz ilaçlama
 • Sisleme yöntemi

Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli belgelere ve izinlere sahip yasal bir kuruluştur hesaplı ilaçlama hizmetimiz müşterilerimizin daima yüzünü güldürmektedir.

Pire İlaçlama Şirketleri

Pire ilaçlama şirketleri arasında 7/24 görev başında olan firmamız, yaşam alanlarınızın sağlığını haşere türlerine karşı daima korumaktadır. Pire ilaçlama firmaları alanında uzman kadrosuyla açık ve kapalı alanlara hizmet sunmaktadır.

İlaçlama personellerimizin tümü, firmamız tarafından gereken tüm ilaçlama eğitimlerini ve sertifikalarını almışlardır.

Pirenin Zararları

Pire zararlı bir haşere türüdür. Kan emici pireler kan yoluyla birçok hastalık taşırlar. Pirenin zararları önlem alınmadığı vakit günden güne büyümektedir. Pire ısırığı en çok bağışıklık sistemi düşük çocuk, yaşlı ve evcil hayvanları etkilemektedir. Pirenin taşımış olduğu virüsler bağışıklık sistemi güçlü olmadığı vakit etkisini çabuk bir şekilde göstermektedir.

Pire Türleri;

 • Pamuk piresi, kedi piresi, kar piresi, toz piresi, tavuk piresi köpek piresi, kuş piresi, pamuk İnsan piresi, su

 

 

Kene İlaçlama

kene-ilaclama

Kene ilaçlama işlemi yaz mevsiminin gelmesiyle beraber sıklıkla yapılmaya başladı. Bacaklarının altında kıskaçları bulunan keneler, canlıların üzerinde vantuz gibi yapışırlar. Dolayısıyla, bu parazitlerin üzerinde kontrol profesyonelce sağlanmalıdır. Güngören kene ilaçlama şirketleri arasında, en iyi hizmeti veren şirketimiz profesyoneller eşliğinde hizmet vermektedir. Firmamız kene ilaçlama ve haşerelerin yok edilmesinde geliştirdiği yöntemler ile sektörün öncü isimlerinden biri olmuştur. Güngören Böcek İlaçlama firmamıza iletişim numaralarımızdan ulaşabilir, günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Kene ilaçlaması nasıl yapılır? Kene ilaçlaması profesyoneller eşliğinde yapılırsa, kalıcı sonuçlar sağlayacaktır. Çünkü bu haşereler, gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Dolayısıyla, kalitesiz ilaçlarla ve bilinçsiz yöntemlerle kontrol altına alınamazlar. Profesyoneller eşliğinde verdiğimiz hizmetler, sıvı kene ilacı ile uygulanmaktadır. İlaçlar, püskürtme yolu ile uygulanılırsa, başarılı sonuçlar sağlayacaktır.  Püskürtülen ilaçlar, açık ve kapalı alanlarda başarılı sonuçlar sağlayabilir. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Kene ilaçlama işleminde kullandığımız yöntemleri sıralayacak olursak;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Uygulanan alana göre, ilaçların türü de değişmektedir Tarafımızca kokulu ilaçlar da, kokusuz ilaçlar da uygulanmaktadır. Her iki ilaç ta etkilidir. Ancak kenelerin yoğun olduğu alanlarda, kokulu ilaçlarımız daha başarılı sonuçlar sağlayacaklardır.

Keneler Nerede Görülür?

Kene nerede görülür? Kenelerin yaşam alanları, açık ve kapalı tüm alanlardır. Bitki örtüsünün bulunduğu her yerde yuva yapabilirler. Dolayısıyla, yeşillik alanlarda daha sık kene ile mücadele edilmektedir. Ancak canlıların derisi üzerine yapışan parazitler, canlılar üzerinde kapalı mekânlara da girebilirler. Bu şekilde yalnız bizlerin değil, sevdiklerimizin de sağlığı tehlikeye girecektir.

Kenelerin Zararları

Kenelerin zararları, insanlardan kenelere çok sayıda hastalık bulaşmaktadır. Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı, bu parazitlerin insanlara bulaştırdığı bir hastalıktır. Son yıllarda, birçok insan bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmiştir. Lyme hastalığı, Q ateşi de parazitlerin bulaştırdığı hastalıklar arasındadır. Canlılara yapışan ve deri içerisinde giren parazitler, kan ile beslenir. Yalnızca insanlar üzerinde bulunmadıklarından dolayı, birçok canlı türü arasındaki hastalıkların geçişini sağlayabilirler.

Şirketimiz açık, kapalı alanların tümünde ilaçlama yapmaktadır. Güngören ilçesi genelinde Akıncılar, Tozkoparan ve Sanayi semtlerinde ekonomik hizmet vermekteyiz.

Kene ilaçlama servislerimizden 7/24 hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Kene ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak için keneilaclama.name firmasına 7/24 ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hamam Böceği İlaçlama

hamam-bocegi-ilaclama

Bulaşıcı bazı hastalıkların yayılmasını sağlayan hamam böceği ilaçlama yapılmadan yaşam alanlarında uzaklaştırılamaz. Güngören ilçesinde en iyi ve en kaliteli hizmeti veren şirketimiz, ilçe genelinde ve tüm haşere türleri üzerinde kalıcı çözümler sağladığı gibi bu haşere türünü de kalıcı olarak ilaçlamaktadır. İlçede bulunan bütün semtler, hizmet kapsamı içerisindedir.

Güngören hamam böceği ilaçlama şirketleri arasında, ilçe genelinde en iyi hizmeti veren şirketimiz uzun yıllardır sektörde faaliyet göstermektedir.

Hamam Böceği İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı onaylı hamam böceği ilacı ile işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. İşlemlerimiz,  jel ilaçlar ile uygulanmaktadır. Sıvı ilaçlar, bu haşerelerin üzerinde etki sağlamaktadır. Jel ilaçlar, haşerelerin yuvalarında ölmesini sağlamaktadır. Yuvalarında ölen haşereler, bakteri ve virüs bulaştırmazlar. Çünkü bu böcekler ölseler bile, bakteri yaymaya devam edebilirler.

Bireysel Mücadele İşe Yarar mı?

Hamam böceği ile mücadele ederken profesyonel destek sağlamazsanız, başarılı sonuçlar sağlayamazsınız. Bireysel mücadeleler, bu böcekler üzerinde fayda sağlamaz. Çünkü bu haşereler, çok dayanıklıdır. Su altına bile yarım saat yaşamaya devam etmektedir. Aynı zamanda, kafası kopsa bile en az iki hafta yaşamaya devam ederler. Bu sebeple, haşereler üzerine sert cisimlerle vurmanız durumunda, haşereleri etkisiz hale getirmiş olmazsınız. Aynı zamanda, kalitesiz ilaçlar kullanmanız da kalıcı sonuçlar sağlayamayacaktır.

Hamam Böceğinin İnsanlara Verdiği Zararlar Nedir?

Hamam böceğinin zararları, psikoloji olabildiği gibi sağlıksal yollarla da olabilmektedir. Bu böceklerin bulunduğu alanlarda, insanlar huzursuz olmaktadır. Aynı zamanda bulaşıcı hastalıklarda yayılmaktadır. Verem, tifüs, dizanteri, hepatit virüsü gibi bulaşıcı hastalıklar bu böcekler tarafından yayılmaktadır.

Nerede Yaşarlar?

Bulaşıcı hastalıkların yayılmasını sağlayan böcekler, pis alanlarda yaşamaktadır. Nemli ve rutubetli yerlerde yuvalarını kurmalarından dolayı, bakteri taşıyıcılarıdır. İnsanların sağlığını bu şekilde bozarlar.

Servislerimiz Güngören’de bütün semtlerde ve mahallelerde hizmet vererek, ilçe halkının sağlığını korumak amacıyla yaklaşımlarda bulunmaktadır.

Güngören hamam böceği ilaçlama servislerimiz, Akıncılar, Merter, Tozkoparan, Sanayi semtlerinde günün her saatinde uygulama yapmaktadır. En ekonomik uygulamalar, şirketimiz tarafından yapılmaktadır.