Gümüş böceği ilaçlama

Gümüş böcekleri 10, 12 mm uzunluğunda daha çok nemli havayı ve karanlığı seven haşere çeşididir. Yaşam alanlarına girdiğinde kısa süre içinde üreyerek istila haline dönüşebilir. Güngören böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için tüm böcek türleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir. Gümüş böceği görüntüsü gereği son derece rahatsızlık uyandıran bir böcek türüdür. Aynı zamanda hızlı hareket kabiliyetine sahip olduğu için yaşam alanları içinde rahatlıkla yer değiştirebilir. Genellikle dışarıdan getirilen karton kutu ve kitaplarla birlikte evlere sızar. Yaşam alanları ise; mutfak, dolap, kiler, bodrum katlarıdır. Kitap, koli, duvar kağıdı, kumaş ve tahıllarla beslenir.
Çok çabuk üreme özelliğine sahip bu canlılar her gün 200 adet yumurta bırakabilir. Yumurtadan çıkan gümüş böceğinin yetişkin bir hal alabilmesi için 4 ay süre geçmesi gereklidir. Evlerde bulunan duvar ve parke yarıkları, priz boşlukları, pencere kenarı çatlakları gibi alanlar barınmak ve üremek için tercih sebebidir. 10 ay beslenmeden yaşayabilen bu canlı, 300 milyon yıldır var olan bir böcek türüdür. Ortalama yaşam süreleri 1, 3 yıl arasında değişebildiği gibi, ortam koşulları uygun ise bu sayı 8 yıla da çıkabilir.
Ev, iş, yeri, otel, okul, fabrika ve hastane gibi insanların toplu halde yaşadığı alanlarda çok sık karşımıza çıkan bu canlı kısa süre içinde önlem alınmazsa üreyebilir. Gümüş böceği ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel şekilde hizmet vermekte olan firmalardan gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır.
Güngören böcek ilaçlama firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olarak hizmet vermektedir. Kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlama yapılan bölgede uzun bir süre gümüş böceği ile karşılaşmanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı bu ve diğer böcek çeşitlerine karşı korumak için düzenli şekilde, belirli periyotlar halinde, gümüş böceği ilaçlama uygulaması alabilirsiniz.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız, 7/24 hizmet vermekte olan Güngören böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir