Farelerle Başa Çıkmanın Yolları

Fare evlerimize neden girer?

Hemen her evde, iş yerlerinde, otellerde, öğrenci yurtlarında ve fabrikalarda en az bir kere fare ile karşılaşılmıştır. Fare yakalamak için sıklıkla geleneksel yöntemlere başvurulsa da bunların hepsi sonuçsuz ve başarısız kalmıştır.

Kentleşmenin artış gösterdiği günümüzde, fareler de kendi yaşam alanlarının daralmasıyla yersiz kalmış, böylelikle de yem aramak için sıklıkla evlere, iş yerlerine girmeye başlamışlarıdır.

Fare türleri nelerdir?

Evlerde en çok şikayet aldığımız fare türü elbette fındık faresidir. Çünkü fazlasıyla küçüklerdir ve evlere girişleri çok kolaydır. Evlere girişleri kolay olsa da onları dışarı çıkarmak elbette oldukça zordur. Çünkü çok hızlı kaçabilme özelliğine sahip oldukları gibi, çok da iyi saklanabilirler. Genellikle iş yerlerinde ise lağım faresi sıklıkla karşılaşılır. Çünkü iş yerlerinin tuvaletlerin temizliğine dikkat edilmemesi, gündüz fazlasıyla kalabalık akşam ise oldukça sessiz olmaları lağım fareleri için oldukça çekicidir. Çatı faresi ise genellikle apartmanlarda olur ve çatı, sıva çatlakları ve asansör boşluklarına kadar her yerde gezinebilirler. Çok fazla şekilde yumurtlayan pamuk faresi ise genellikle bahçe içinde olur.

Peki farelerden nasıl kurtulabiliriz?

Farelerden kurtulmanın elbette çok farklı yolu olsa da bunlar oldukça yorucu ve başarısız işlemlerdir.  İlaçlama firmasıyla anlaşmadan yapılan işlemler genellikle onları yakalandıkları yerde öldürmek şeklindedir.  Bu da evinizde kan lekeleri oluşmasına, etrafa fazlasıyla mikrop bulaşmasına sebep olur. Böyle şeylerle uğraşmaya hiç gerek kalmadan en iyi yöntemleri öğrenmek için Güngören böcek ilaçlama firmamıza dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir