Evde Fare İle Mücadele

evde-fare-ile-mucadele

Gece yarısı genelde uykumuzdan ihtiyaçlarımız doğrultusunda kalkarız. Mutfağa geçip ışığı yaktığımızda iki tane parlayan göz ile karşılaştığımızda doğal olarak korkuyla kaçarız ya da çığlık atarız. Bu durum evinde fare bulunan birçok kişinin başına gelen bir olaydır ve sık rastlanır. Evimde fare var ve ben ne yapabilirim? Bu soru o an aklınıza gelen ilk şeydir. Korku ve telaşla fareye karşı savaşmaya çalışırız. Fakat o aşamada fare çoktan kaçıp saklanmıştır. Biz de yaşadığımız korku ve endişe ile kalakalırız. Böyle bir durumda fare tehlikeyi hissedip bulunamayacak bir yere saklanmıştır ve bizim evde kendi başına uygulayacağımız şeyler işe yaramaz. Hatta farenin daha iyi korunmasına yardımcı olur fareler zeki yaratıklardır. Kendilerinin tehlikede olduğunu çok iyi hisseder ve önlemlerini alırlar. Evimizde fare ile karşılaştığımızda, kendi başımıza savaşmak yerine profesyonel bir firma ile anlaşarak fare ilaçlama hizmeti almak en doğru yol olacaktır.

Fareler elastik yapıları hızlı, çeviklikleri ve zekasıyla hayvanlar aleminin kemirgen bir türü olarak yaşamlarını sürdürürler. Her türlü besin türüyle beslenebilme özelliğine sahiptirler. Daha çok besinlerin bol olduğu yerlere doğru akın ederler. Bu yüzden insanların toplu yaşadığı şehirler onlarında yaşam alanları olmaktadır. Fareler insanlardan gizli saklı tavan aralarında, lağımlarda, kanalizasyonlar gibi pis ve hastalık yuvası bölgelerde yaşarlar. İnsan yaşamları ile teması bir hayli tehlikeli hatta ölümcül hastalıklara neden olabilmektedir. Fareler, verem, tifo, veba gibi hastalıkların yayılmasına ve bulaşmasına neden olabilmektedir. Uzun süre aç kaldıklarında saldırganlaşıp insanları ısırma yoluna gidebilmektedirler. Tüm bu tehlikeli halleri bizi farelerden kurtulma yolları aramaya iter. Farelerden ev ve iş yerlerimizde hatta bahçelerimizde uzak olmak istediğimizde kendi yöntemlerimiz cevap vermediğinde yapılacak ilk iş fare ilaçlama firmasına başvurmaktır. Fare ilaçlama firmalarını arayarak evimde fare var ne yapabilirim dediğimiz anda bize gerekli yöntemleri sıralayacaklardır. Deneyimli bir fare ilaçlama firmasıyla anlaşarak fare sorunumuzdan tümüyle, güvenli yöntemlerle kurtulabiliriz. Fare ile ilk karşılaştığımız aşamada çok gecikmeksizin fare ilaçlama firmasını aramamız bizi gereksiz tüm stresten kurtaracaktır. Ortamımızda güvenle ve korkmadan yaşamamıza yol açacaktır.

 

Lağım faresi ilaçlama

lagim-faresi-ilaclama

Kemirgen çeşitleri arasında en pis canlı olan lağım faresi, genellikle yaşam alanlarına kanalizasyon borularından, binaların içindeki bodrum ve çatı katlarından sızar. Fiziksel özellikleri bakımından kısa küt burunlu, patlak gözlü ve kuyruk boyu hariç 15, 25 cm uzunluğa sahip olan bu canlı yaşadığı alanlar bakımından vücudunda birçok bakteri ve mikrop barındırır. Güngören böcek ilaçlama firması olarak yaşam alanlarınıza müdahalede bulunan tüm böcek ve kemirgen türlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.
Dişi bir lağım faresi yılda toplamda 2 veya 6 kez doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 8 veya 9 yavru dünyaya getirir. Ortalama yaşam süreleri 1 yıl olan bu canlılar 2 veya 3 ay içinde yetişkin bir hale gelir. Lağım faresi adını aldığı üzere lağımlarda, binaların bodrum ve çatı katlarında, kömürlüklerde yuva yapar. Bina dışında ise otoparklarda, toprak altında ve çöp yığınlarında yaşamını sürdürür. 200 ve 500 kg’a sahip olan bu canlılar genellikle kişisel alanlarda kabloları kemirerek yangın çıkmasına neden olur. Salya ve dışkı yoluyla açıkta kalan besinlerin üzerine taşıdığı birçok bakteriyi bulaştırarak kalıcı ve bulaşıcı hatta ölümcül hastalıklar doğurur. Tarihte ‘kara ölüm’ olarak veba hastalığının taşıyıcıları olan fareler Avrupa nüfusunun üçte ikisinin ölümüne neden olmuştur. 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir. Uyuşturma özelliğine sahip olan lağım fareleri genellikle insanlara gece saldırıda bulunur. 16 metreden atlayabilme özelliğine sahip olan lağım fareleri ile kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel hizmetlerden lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekiyor.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız Güngören böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Güngören Fare İlaçlama

Fareler yüzyıllardır yaydıkları hastalıklarla sağlık adına toplumların en büyük sıkıntılarından biri olmuştur. Farelerden kurtulmak için ise yine yıllardır farklı teknikler kullanılmış ama devamlılığı olan bir sonuç alınamamıştır. Fareler için en etkili yöntem ilaçlamadır. Fare ilaçlama hizmetini yıllardır İstanbul’un Güngören ve çevre ilçelerinde gerçekleştiren Poyraz Böcek İlaçlama, Güngören fare ilaçlama ile bu hizmeti ilçenin sakinlerine götürmektedir.

Güngören Fare İlaçlama İle Fare Sorununda Kesin Sonuç

gungoren-fare-ilaclama
gungoren-fare-ilaclama

Fareler lağım, kanalizasyon ve bodrumlarda yaşayan, buralardaki bakteri ve mikropları taşıyarak insanlara amansız hastalıklar bulaştıran canlılardır. Farelerden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir. Farelerin bulaştırdığı çok fazla hastalık vardır. Bunlar arasınd; tifüs, veba, humma, salmonella, kuduz, grip, sodoko, bağırsak enfeksiyonu, verem, parazit hastalığı, şap, sıtma ve dizanteri bulunuyor. Bu hastalıklar son derece tehlikelidir. Tedbir alınmadığı takdirde ölüme kadar4 gidebilen hastalıkları yayarlar.

Fareler insanların yediği gıdaları yiyebilir, eşyaları kemirebilirler. Bu nedenle varlıklarını anlamak kolaydır. Fareler son derece hızlı hareket eden ve basit tuzaklara düşmeyecak zeki hayvanlardır. Memeliler sınıfından olan fareler için en etkili çözüm fare ilaçlama hizmetidir. Fare ilaçlama ise profesyonellik gerektiren bir iştir ve amatörce yapıldığı takdirde hiçbir işe yaramayacaktır. Alanında uzman olmayan kişiler veya Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ilaçlarla yapılan hizmetten alırsanız zararınıza olacaktır. Çünkü fare ilaçlama detaylı bir işlemdir. Doğru bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde farelerden kurtulamaz daha çok onlara davetiye çıkarırsınız.

Yılların tecrübesi ile Poyraz Böcek İlaçlama, Güngören fare ilaçlama hizmeti vererek bu ilçedeki insanların fare problemini ortadan kaldırmaktadır. Teknik donanımı ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile Poyraz Böcek İlaçlama ikamet ettiğiniz yere gelerek ister ev ister iş yeri anında ve garantili ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. Ev, villa, iş yeri, mağaza, avm, site, okul, özel ve kamu kurum binaları, park, bahçe ve piknik alanlarında ilaçlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böcek ilaçlama sıvı, kokulu, kokusuz, jel ve fare ilaçlama şeklinde yapılmaktadır. İlaçlama haşere yoğunluğuna göre değişebilir. Poyraz Böcek ilaçlama ekipleri fare problemi ile yüzleşen herkesi bu sıkıntıdan profesyonel bir şekilde kurtarıyor. Fareler çoğaldıkları takdirde büyük sorunlara neden olabilirler. O nedenle henüz daha ilk aşamada bunu fark edip ilaçalam yaptırırsanız açınızdan daha iyi olacaktır. Tek bir telefon ile Poyraz İlaçlama ekipleri ilaçlama yaptırmak istediğiniz alana gelerek en etkili yöntemlerle işlemleri uygularlar. Fare gibi zararlı haşerelerle karşılaştığınızda doğru adres Poyraz İlaçlama.