Hastane İlaçlama

hastane-ilaclama

Hastaneler, çok sayıda hasta ve sağlık çalışanının zamanının büyük bir kısmını geçirdiği mekanlardır. Bu mekanların özellikle hastaların zarar görmemesi nedeniyle düzenli olarak temizlenmesi ve hijyen tutulması gerekmektedir. Böcek, haşere ve kemirgen türlerinden kaynaklanan problemler, hastane gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda da meydana gelebilmektedir. Bu zararlı canlıların oluşturacağı zararlar göz önünde bulundurulduğunda, hastane ilaçlama işlemlerin ne denli önemli olduğunu vurgulayabiliriz. Poyraz İlaçlama firması olarak geliştirmiş olduğumuz etkili yöntemlerimiz ile birlikte İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de profesyonel hastane ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Firmamızın güvenilir ilaçlama hizmetlerinden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Hastane İlaçlama Yöntemleri

Hastaneler, aktif olarak hasta bireylere hizmet etmekte olan ve yoğun sayıda hasta ve çalışan barındıran mekanlardır. Bu mekanların böcek, haşere ve fare problemleri için ilaçlanması, ancak ve ancak hastaların ve çalışanların zarar görmeyeceği bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Öncelikle problem oluşturan haşere ya da kemirgen türünün teyidiyle başlamakta olan hastane ilaçlamaları, en etkili ve insan sağlığı üzerinde en zararsız ilaçlama yöntemi belirlenerek uygulamaya alınır. Fakat bu uygulamaların belirli bir zaman dilimi olmak durumundadır.

Sıvı ilaçlama yöntemleri, firmamız tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan yöntemlerden biri olup, kokulu ve kokusuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Kokusuz ilaçlamalar biraz daha hafif iken, kokulu ilaçlamalar, imhası zor olan haşereler üzerinde tercih edilmekte olan yöntemlerden biridir. Sıvı ilaçlar, buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır ve bu şekilde tüm haşere ve kemirgen türleri kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. Hastane ilaçlamalarında da tercih edilen sıvı ilaçlama yöntemleri, insan sağlığı üzerinde olumsuz herhangi bir etki oluşturmamaktadır.

Jel ilaçlama yöntemleri, hastanelerde meydana gelen haşere türü böceklerin imhaları için oldukça yaygın yöntemlerden biridir. İlaçlama yapılan alanın boşaltılmasına gerek duyulmamaktadır ve doğal ilaçlardır. Bu nedenle insan sağlığı üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi bulunmayacaktır. Kısa sürede sonuca ulaştıran jel ilaçların yanı sıra genellikle fare türleri için tasarlanmış olan fare istasyonları ile ilaçlama yöntemleri de yine tercih etmekte olduğumuz etkili yöntemlerden biridir. Geniş alanlarda medyana gelen yoğun fare problemlerini kısa sürede çözüme ulaştıran fare istasyonları, zararsız ve güvenilir yöntemlerden biridir.

Hastane İlaçlama Fiyatları

Hastane ilaçlama fiyatları, Poyraz Böcek İlaçlama firmamız tarafından uygulama yapılan alanın genişliği, kullanılan ilaç miktarı ve haşere özelliklerine göre tekrarlanan ilaçlama işlemi göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. İstanbul, Kocaeli ve İzmir genelinde sağlamakta olduğumuz güvenilir, kaliteli ve ekonomik hastane ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

En İyi Haşere İlaçlama Firması Tavsiyesi

en-iyi-ilaclama-firmasi

Son yılların en hızla artan piyasalarından olan ilaçlama sektörü, kentsel gelişmeler ile ülkemizde de böceklerin artışına bağlı olarak gelişmiştir. Bu nedenle de çok fazla ilaçlama şirketi oluşmuş, ilaçlama yaptırmak isteyen kişiler, hangi firmayı seçeceklerini, hangi firmaya güveneceklerini şaşırmışlardır. Peki en iyi haşere ilaçlama firması tavsiyesi nedir?

 

 • Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı ilaçları kullanan,
 • TSE’den sertifikası olan,
 • Bakanlıklardan izinli ve kurumsal olan,
 • İlaçlarını ziraat mühendislerinin hazırladığı,
 • İlaçlama kadrosunun alanında oldukça eğitimli ve tecrübeli olduğu,
 • Günün 24 saati, haftanın 7 günü hizmet veren,
 • Çağrı merkezleri erişime her zaman açık olan,
 • Makbuz kesebilen,
 • İster açık ya da kapalı tüm mekanlarda ilaçlama yapabilen,
 • İşlemlerin sonucunu garanti edebilen firma, en iyi böcek ilaçlama firması tavsiyesi kategorisine girer.

İyi bir ilaçlama şirketi tüm haşereler üzerinde en garantili sonuçları vermektedir. Özellikle; kene, pire, fareler, sinekler, tatarcık, danaburnu, hamam böceği, kalorifer böceği, tespih böceği, kertenkele, karafatma böceği, kırkayak, çıyan, kulağakaçan böceği, tırtıl, kelebek, kirpi, tavuk biti, gümüşçün, akrep, yılan, akar, mayt ve mite, uyuz böceği gibi…

Güngören’de her zaman alanının en iyi ve en yetkin firması olarak halkımızı tüm haşere şikayetlerinden kurtaran İlaçlama Güngören firmamıza günün her saatinde ulaşabilir, her alanda şikayet ettiğiniz haşereyi en güvenli ve sağlıklı bir şekilde yok edebilirsiniz.

Bayrampaşa Böcek İlaçlama

bayrampasa-bocek-ilaclama

İlaçlama işlemleri haşerelerden kurtulmak ya da korunmak, haşerelerin sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini yok etmek amacıyla düzenli bir şekilde yapılması gereken uygulamalardır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ilaçlama işlemlerinin mutlaka güvenilir bir haşere ilaçlama firması tarafından yapılmasını sağlamaktadır.

Bayrampaşa ve çevre ilçelerimizde sizlere en sağlıklı ilaçlarla hizmet sunan Bayrampaşa Böcek İlaçlama firmamız, aynı zamanda ekonomik fiyat politikası ile de sizlere hizmet vermektedir.

Böcek İlaçlaması Hangi Firma Tarafından Yapılmalı?

 • Böcek ilaçlama firması mutlaka TSE’den onaylı belgelere sahip olmalı.
 • Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının onayına sahip olmalı.
 • İlaçlama için çalışan personeller mutlaka bu konuda eğitimli aynı zamanda deneyimli olmalıdır.
 • Bir ilaçlama şirketi mutlaka günün 24 saati hizmet verebilmelidir. Müşteri temsilcilerine günün her saatinde ulaşılabilir olmalıdır.
 • İlaçlama firması en ekonomik fiyat politikası ile hizmet vermelidir. Gereksiz yere pahalı ya da olması gerektiğinden ucuz olmamalıdır.
 • İlaçlama firması mutlaka garantili bir şekilde hizmet sunmalıdır.

Sayılan bu maddelere ek olarak sizlere çok daha kaliteli işlemlerle de hizmet veren firmamız, alanının en yetkin ilaçlama şirketi olarak faaliyet göstermektedir.

İlaçlama Yaptığımız Haşereler: Ülkemizde oldukça sık görülen haşerelerden hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri başta olmak üzere, en az 60 tür haşere üzerinde etkilidir.  Fareler, sinekler, gümüşçünler, danaburnu, akrep, çıyan ve onlarca zararlı haşereden en kısa ve en garantili sonuçlarla sizleri kurtarmaktayız.

Bizlere ulaşmak için firmamızın çağrı merkezlerinden bizleri günün her anında arayabilir, her zaman en nitelikli hizmetleri Bayrampaşa Böcek İlaçlama servisimizden alabilirsiniz.

Evdeki Böcekler Nasıl Yok edilir?

ev-ilaclama

Böceklerin varlığı ister evimizde olsun ister diğer yaşam alanlarımızda her anlamda sıkıntı veren bir durumdur. Böceklere ve kemirgenlere karşı sürdürülen mücadele yöntemlerinin yetersiz kalması, ya da yanlış yapılan uygulamalar, bu canlılara karşı korunmamızı güçleştirir. Kendisini kanıtlayan en etkili çözüm olan böcek ilaçlama işlemi bile eğer yanlış yollarla, işi bilmeyen amatör kişilerce yapılırsa sonuç vermez.

Evdeki böcekler nasıl yok edilir sorusuna gelince, kendiniz yaşam alanlarınızda bazı önlemler alarak böceklerin oluşumunu ya da çoğalmasını engelleyebilirsiniz. Bunların başında ise temi ortam gelir. Böcekler ve fareler kirli, pis ve nemli alanları çok severler ve genellikle de bu tür alanlarda çoğalır ve barınırlar. Bu nedenle evinizi ve yaşam alanlarınızın hijyenini önemsemeli ve temiz tutmalısınız. Diğer yandan, tek bir böcek ya da fare ile bile karşılaşsanız hemen önlem almak adına ilaçlama yaptırınız. Çünkü, sizin bir adet gördüğünüz bir böcek ya da farenin, evinizde yuvalanıp yuvalanmadığını ve gerçekte ne kadar sayıda olduğunu bilemezsiniz. Bu tür canlılar genellikle geceleri, karanlıkta ve sessizken ortaya çıkarlar ve her yerde rahatlıkla yuvalanabilirler. Sizin fark etmeniz mümkün bile olmayabilir. Ayrıca, sıradan basit ilaçlara karşı böcekler direnç gösterebilir. Bu nedenle ilaçlamada kullanılacak ilacın evinizde bulunan fare ve böcek türüne göre olması gerekmektedir. Güçlü zehir etkisi olan ilaç türleri ve her böceğe özel uygulanan ilaçlı mücadele teknikleri ile bu canlıları evinizden yok edebilirsiniz. Bunun için de profesyonel bir firmadan destek almanız şarttır. Alınacak profesyonel yardım, hem böceklerden sizi tamamen kurtaracak, hem sağlığınızı riske atma ihtimalini ortadan kaldıracak, hem zahmet etmeden ve daha az bir ücretle daha kolay şekilde işlemi tamamlamış olacaksınız. Bu nedenle, 20 yılı aşkın süredir, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde aktif olarak faaliyetlerini sürdüren ve milyonlarca kişiye başarılı hizmet veren firmamızdan böcek ilaçlama konusunda yardım alabilir, evlerinizden böcekleri sonsuza dek temizleyebilirsiniz.

Böcek Isırdığında Ne Yapmalı

bocek-isirigi

Böcekler etrafta yem bulamadıkları zaman insanların ve hayvanların derilerinden yararlanmaktadır. İster çok zararlı olsun ister çok küçük olsun her haşere ısırdığında bizlere mutlaka zarar vermektedir. Peki böcek ısırdığında ne yapmalı?

 • Öncelikle uyarmamız gereken en önemli nokta kesinlikle geleneksel tedavi yöntemlerinden uzak durmalısınız. Çünkü bilimsel bir tarafı olmayan bu yöntemler, ısırılan yeri kalıcı olarak tahribata uğrattığı gibi iyileşmesini de önler. Özellikle tedavi edilmesi gereken yere zeytinyağı, soğan, sarımsak, şeker, çay, maydanoz gibi çeşitli bitki ve besinler sürmek size hiçbir fayda sağlamayacaktır.
 • Uçuşan böcekler ısırdığında genellikle tedavi için hastaneye gitmeye gerek yoktur. Isırılan yeri temiz tutmaya çalışmalı, kaşımamalı ve yolmamalısınız. Fakat özellikle sivrisinekler bizlere kan yoluyla bulaşan tüm hastalıkları bulaştırırlar. Bu durumda eğer ısırılan yerde aşırı şişme, kanama, morartı, su toplama, çürüme gibi belirtiler varsa ve ağrı ısırılan bölgenin bulunduğu yere tamamen yayılmışsa mutlaka size en yakın hastanenin acil birimine başvurun.
 • Daha zararlı haşereler tarafından ısırıldığınızda ise hiçbir şekilde kendi başınıza müdahale etmeden, yanınızda en az bir kişi bulundurarak en yakın hastaneye gitmelisiniz. Burada önemli olan nokta, sizi sokan veya ısıran haşereyi de yanınızda hastaneye götürmenizdir. Temiz bir cam kavanozun içinde haşereye zarar vermeden yanınıza alabilirsiniz. Doktorlar tarafından haşerenin türü ve zehrinin bilinmesi, sizin tedavi olma sürecinizi en kısa süreye indirecektir.

Güngören Böcek İlaçlama şirketimize dilediğiniz zaman hangi haşere türü olursa olsun merak ettiğiniz her şeyi sorabilir, ilaçlama işlemlerimizin işlenişini ve fiyatlarını sorabilirsiniz. Çağrı merkezlerimiz her zaman ulaşabileceğiniz niteliktedir.

Gümüş böceği ilaçlama

gumus-bocegi-ilaclama

Gümüş böcekleri 10, 12 mm uzunluğunda daha çok nemli havayı ve karanlığı seven haşere çeşididir. Yaşam alanlarına girdiğinde kısa süre içinde üreyerek istila haline dönüşebilir. Güngören böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için tüm böcek türleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir. Gümüş böceği görüntüsü gereği son derece rahatsızlık uyandıran bir böcek türüdür. Aynı zamanda hızlı hareket kabiliyetine sahip olduğu için yaşam alanları içinde rahatlıkla yer değiştirebilir. Genellikle dışarıdan getirilen karton kutu ve kitaplarla birlikte evlere sızar. Yaşam alanları ise; mutfak, dolap, kiler, bodrum katlarıdır. Kitap, koli, duvar kağıdı, kumaş ve tahıllarla beslenir.
Çok çabuk üreme özelliğine sahip bu canlılar her gün 200 adet yumurta bırakabilir. Yumurtadan çıkan gümüş böceğinin yetişkin bir hal alabilmesi için 4 ay süre geçmesi gereklidir. Evlerde bulunan duvar ve parke yarıkları, priz boşlukları, pencere kenarı çatlakları gibi alanlar barınmak ve üremek için tercih sebebidir. 10 ay beslenmeden yaşayabilen bu canlı, 300 milyon yıldır var olan bir böcek türüdür. Ortalama yaşam süreleri 1, 3 yıl arasında değişebildiği gibi, ortam koşulları uygun ise bu sayı 8 yıla da çıkabilir.
Ev, iş, yeri, otel, okul, fabrika ve hastane gibi insanların toplu halde yaşadığı alanlarda çok sık karşımıza çıkan bu canlı kısa süre içinde önlem alınmazsa üreyebilir. Gümüş böceği ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel şekilde hizmet vermekte olan firmalardan gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır.
Güngören böcek ilaçlama firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olarak hizmet vermektedir. Kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. İlaçlama yapılan bölgede uzun bir süre gümüş böceği ile karşılaşmanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı bu ve diğer böcek çeşitlerine karşı korumak için düzenli şekilde, belirli periyotlar halinde, gümüş böceği ilaçlama uygulaması alabilirsiniz.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız, 7/24 hizmet vermekte olan Güngören böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bahçelievler Böcek İlaçlama

bahcelievler-bocek-ilaclama

Bahçelievler böcek ilaçlama hizmetlerimiz, semt genelinde kalıcı ve ekonomik olarak gerçekleştirilmektedir. Uzman personellerimiz, bu alanda gerekli olan tüm eğitimlerden geçmişlerdir. Personellerimiz Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla uygulamaları yapmaktadırlar. İstanbul’un her yerine kesintisiz hizmet sağlayan şirketimiz, Bahçelievler’in bütün semtlerinde ve mahallelerine de 7/24 servis sağlamaktadır.

7/24 Servis Sağladığımız Bölgeler

 • Cumhuriyet
 • Çobançeşme
 • Fevziçakmak
 • Kocasinan
 • Hürriyet
 • Siyavuşpaşa
 • Şirinevler
 • Soğanlı
 • Yenibosna

Bahçelievler böcek ilaçlama ve Bahçelievler fare ilaçlama servislerimiz Prestij İlaçlama Firması altında hizmet veren bir profesyonel ilaçlama servisidir. Kalıcı ve yetkili ekiplerce hizmet veren Bahçelievler Haşere İlaçlama tüm ilçe semtlerinde 7/24 garantili olarak ilaçlama yapar.

Garantili İlaçlama Yöntemlerimiz

 • Sıvı ilaçlama
 • Jel ilaçlama
 • Kokusuz ilaçlama
 • Kokulu ilaçlama
 • Fare üniteleri

Böcek ilaçlama Bahçelievler’de yaşam alanlarınızın sterilizasyonu için özellikle bahar ve yaz aylarında ilaçlama yaptırmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Periyodik İlaçlama Hizmetleri

Böceklerin alanda yeniden üreme ihtimaline karşılık, periyodik ilaçlama hizmeti alınabilmektedir. Bazı kurum ve kuruluşlarda, insan sağlığını riske atmamak için periyodik hizmet almak gerekmektedir. Örneğin gıda işletmeleri, otel ve pansiyonlar, sağlık ocağı, hastane, okul, yuva…vb kurumlar. Şirketimiz her alanda ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.

Bahçelievler Böcek İlaçlama Fiyatları

Bahçelievler İstanbul böcek ilaçlama fiyatlandırmalarındaki esaslar: mekanın metrekare olarak büyüklüğü, haşere, böcek veya farenin hangi alanda ne kadar yoğunlukta olduğu, ve bir de kullanılacak ilacın çeşiti ve miktarıdır.

Bahçelievler Böcek İlaçlama olarak uygulama yaptığımız haşere ve böcek türleri: 

Eşek arısı, uyuz böceği, gümüş böceği, çatı faresi, kakalak, karınca, ev faresi, sivrisinek, örümcek, yılan, fındık faresi, pire, Alman hamam böceği, kalorifer böceği, tahtakurdu, bit, teşbih böceği, akar, sinek, kertenkele, kör fare, kulağakaçan böceği, tatarcık, salyangoz, Amerikan hamam böceği, lağım faresi, çıyan, mite, halı böceği, karafatma, yaban arısı, çekirge, akrep, güve, sıçan, kene, tahtakurusu, mayt, kırkayak, hamam böceği ve pamuk faresi.

İstanbul Bahçelievler Böcek İlaçlama, Prestij İlaçlama Firması bünyesinde tüm İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin ilçe ve semtlerinde hizmet yapan bir ilaçlama servisidir.

Servisimiz yıl boyunca kesintisiz hizmet vermektedir.

Alman Hamam Böceği

alman-hamam-bocegi

Renkleri turuncu, kırmızı, sarı arasında değişen Alman hamam böceği havadaki nem artışına bağlı olarak ev ve apartmanlarımızda, iş yerlerimizde, depo ve bodrum katlarında fazlasıyla görülmeye başlanmıştır. Oldukça hızlı saklanma kabiliyetine sahip olan bu haşere türü aynı zamanda hızlı bir şekilde de türer. Üzerlerinde fazlasıyla mikrop ve bakteri bulundurarak, evin içinde gezindikleri her yere bu mikropları bulaştırırlar.

Alman Hamam Böceğinden Kurtulmak İçin

Çoğu kez birçok haşere türü ile karıştırılan Alman hamam böceği, ne yazık ki diğer haşere türleri gibi girdikleri mekanı kolay kolay terk etmezler. Aynı zamanda da ilaçlamaya karşı direnç  gösterirler. Kendi başınıza yapacağız uygulamalar asla işe yaramaz. Hatta onları öldürmeye kalktığınızda yumurtalarının daha kolay dışarı çıkmasına sebep olur, böylece de birkaç hafta sonra tekrar onlarla karşı karşıya gelirsiniz. Yani sizin müdahaleleriniz tamamen geçicidir ve sonuç vermeyecektir. Bu sebeple iyi bir ilaçlama firmasından yardım almanız sizin için en doğru karar olacaktır.

 • Sağlık Bakanlığı’ndan onay almış, TSE sertifikalı ve tüm yasal belgelere sahip olan,
 • Ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanan ilaçlarla bilirkişiler tarafından ilaçlama yapan,
 • Sizin için en güvenceli ve en ekonomik hizmeti sağlayan,
 • Müşteri memnuniyetine her zaman önem veren Güngören’de böcek ilaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilir, tüm ilaçlama süreci hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Şirketi Seçimi

bocek-ilaclama-sirketi

Böcek ilaçlama şirketlerinin sayısı son yıllarda fazlasıyla artmıştır. Bu artış da beraberinde piyasaya bir yığın şirketin çıkmasına sebep olmuştur. Bu fazlalık elbette birçok sorunu da doğurmuştur.

Biz Güngören böcek ilaçlama şirketi olarak; yasal ve bakanlık onaylı tüm belge ve sertifikalara sahip olup, alanında da en uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize en iyi ve kaliteli, ekonomik hizmeti uzun yıllardır veriyoruz.  Eğer dilerseniz onaylı tüm sertifika ve belgelerimizi görebilir, bu konu hakkında gerekli yerlerden bilgi alabilirisiniz. Bize istediğiniz an ulaşabilir, böceklere karşı en garanti sonuçları alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz, sizinle haftanın her günü günün her saati sürekli size hizmet vermektedirler.

 

Bizim şirketimiz dışında, piyasada mevcut olan ruhsatsız ilaçlama şirketlerinin çoğunun özelliği;

 • Sizin sağlığınıza tamamen zararlı kimyasallar içeren ilaçlarla hizmet vermeye çalışırlar.
 • Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı hiçbir belgeleri yoktur.
 • Deneyimsiz ve işi bilmeyen kadrosuyla ilaçlama yaparlar.
 • Üstelik bu zararlı kimyasal ilaçları kullanarak sizi ve ailenizi sağlığınızdan etmekle kalmayıp, bütçenizi de sarsan fiyatlarla sizleri kandırırlar.
 • Telefonlarda sizleri sürekli olarak oyalarlar.

 

Peki ruhsatsız bir ilaçlama şirketine ilaçlama yaptırırsak ne gibi sonuçlarla karşılaşırız?

 • Öncelikle evinizi ne kadar temizlerseniz temizleyin kimyasal ilaçların zararlı kalıntılarından kurtulamazsınız.
 • Fazla miktarda para ödeyip, sadece saf su gibi maddeler kullanılarak evinizi ilaçlama gösterisinde bulunurlar.
 • Sizin ve ailenizin, evinizdeki evcil hayvanlarınızın sağlığı üzerinde oldukça zararlı etkiler bırakırsınız.
 • İlaçlama yaptırmak istediğiniz haşere türünden kurtulamazsınız.
 • Bütçenizi sarsan miktarlarda para verip, kandırılmış olursunuz.
 • Yeniden bir ilaçlama şirketi araştırıp vaktinizden de olursunuz.

 

Bu sebeple böcek ilaçlama firmalarına başvurmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmalısınız. Lütfen ruhsatsız firmalara itibar etmeyiniz.  Siz ve ailenizin sağlığı elbette her şeyden önemlidir. Sizlere en iyi hizmeti sunan firmamıza dilediğiniz saatte ulaşabilirsiniz.

Farelerle Başa Çıkmanın Yolları

fare-ilaclama

Fare evlerimize neden girer?

Hemen her evde, iş yerlerinde, otellerde, öğrenci yurtlarında ve fabrikalarda en az bir kere fare ile karşılaşılmıştır. Fare yakalamak için sıklıkla geleneksel yöntemlere başvurulsa da bunların hepsi sonuçsuz ve başarısız kalmıştır.

Kentleşmenin artış gösterdiği günümüzde, fareler de kendi yaşam alanlarının daralmasıyla yersiz kalmış, böylelikle de yem aramak için sıklıkla evlere, iş yerlerine girmeye başlamışlarıdır.

Fare türleri nelerdir?

Evlerde en çok şikayet aldığımız fare türü elbette fındık faresidir. Çünkü fazlasıyla küçüklerdir ve evlere girişleri çok kolaydır. Evlere girişleri kolay olsa da onları dışarı çıkarmak elbette oldukça zordur. Çünkü çok hızlı kaçabilme özelliğine sahip oldukları gibi, çok da iyi saklanabilirler. Genellikle iş yerlerinde ise lağım faresi sıklıkla karşılaşılır. Çünkü iş yerlerinin tuvaletlerin temizliğine dikkat edilmemesi, gündüz fazlasıyla kalabalık akşam ise oldukça sessiz olmaları lağım fareleri için oldukça çekicidir. Çatı faresi ise genellikle apartmanlarda olur ve çatı, sıva çatlakları ve asansör boşluklarına kadar her yerde gezinebilirler. Çok fazla şekilde yumurtlayan pamuk faresi ise genellikle bahçe içinde olur.

Peki farelerden nasıl kurtulabiliriz?

Farelerden kurtulmanın elbette çok farklı yolu olsa da bunlar oldukça yorucu ve başarısız işlemlerdir.  İlaçlama firmasıyla anlaşmadan yapılan işlemler genellikle onları yakalandıkları yerde öldürmek şeklindedir.  Bu da evinizde kan lekeleri oluşmasına, etrafa fazlasıyla mikrop bulaşmasına sebep olur. Böyle şeylerle uğraşmaya hiç gerek kalmadan en iyi yöntemleri öğrenmek için Güngören böcek ilaçlama firmamıza dilediğiniz zaman müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla başvurabilirsiniz.